Szczypiorniści AZS-u UKW zagrają w I lidze

Wymarzona końcówka sezonu sprawiła, że nasz zespół awansował na zaplecze Superligi. Szczypiorniści AZS-u UKW w ostatnich meczach wygrali pięć spotkań z rzędu, punkty pogubił Energetyk Gryfino i awans stał się faktem.

Przed zakończonym już sezonem w zespole AZS-u UKW nikt głośno nie mówił o awansie, bo wszyscy mieli świadomość jak wysoka jest to poprzeczka. Założeniem było nawiązanie walki z ligową czołówką i zostało ono zrealizowane z nawiązką. We wtorek, 21 maja w obecności mediów odbyło się podsumowanie ostatnich miesięcy. - Z głównym rywalem, Energetykiem Gryfino dwa razy udało nam się zwyciężyć, więc na awans do I ligi zasłużyliśmy, z czego bardzo się cieszymy – powiedział trener AZS-u UKW Jarosław Knopik.

Co ważne, sukces ten udało się osiągnąć budując zespół złożony wyłącznie ze studentów naszej Uczelni i wychowanków. W tym sezonie nie zdecydowano się na zakontraktowanie zawodników z większym doświadczeniem. Najbliższe miesiące pokażą, jaki kształt przyjmie drużyna występująca w I lidze. Zawodnicy na zasłużony odpoczynek będą musieli jeszcze poczekać, bo część zespołu pod okiem trenera Krzysztofa Kościańskiego w najbliższy weekend zagra w finale Akademickich Mistrzostw Polski w Katowicach.

Całemu zespołowi składamy serdeczne gratulacje i z niecierpliwością czekamy już na rozpoczęcie kolejnego sezonu.