Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bondą

Autorka powieści kryminalnych, Katarzyna Bonda spotka się w poniedziałek, 27 maja ze studentami UKW i naszymi gośćmi. Zapraszamy o godz. 15 do sali 133.

Katarzyna Bonda ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i przez 12 lat pracowała w tym zawodzie, pisząc m.in. dla „Newsweeka”, „Wprost”, a także przygotowując krótkie formy telewizyjne dla TVP. Jej marzeniem było jednak pisanie książek i realizację tego planu rozpoczęła kilka lat temu. Do polskiej literatury kryminalnej wprowadziła nowy typ detektywa – psychologa policyjnego. Profiler Hubert Meyer, bohater kryminałów Bondy, po raz pierwszy wystąpił na kartach jej debiutanckiej powieści „Sprawa Niny Frank” (2007), nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru (w 2011 roku wydanej jako „Dziewiąta runa”) a następnie w „Tylko martwi nie kłamią” (2010) i "Florystce" (2012). Planowane są kolejne części przygód książkowego profilera. Bonda zajmuje się też dokumentem kryminalnym. Do tej pory ukazały się: „Polskie morderczynie”(2008) i „Zbrodnia niedoskonała” (2009), napisana we współpracy z Bogdanem Lachem, najbardziej cenionym ekspertem profilowania w Polsce.

Na spotkanie z Katarzyną Bondą zapraszamy w poniedziałek, 27 maja o godz. 15 – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przy ul. Chodkiewicza 30, sala 133 – budynek A. Organizatorem spotkania jest  Uczelniana Rada Doktorantów UKW.