Dialog czy ideologia? - zapraszamy 3.06.

Zakład Filozofii Edukacji UKW zaprasza na wykład doktora Krzysztofa Skorulskiego pod tytułem: „Dialog czy ideologia? Dialogiczna wizja człowieka jako fundament ludzkiego społeczeństwa”.

Wykład odbędzie się 3 czerwca (poniedziałek) 2013 o godzinie 14.00 w sali 155 w budynku głównym przy ul. J. K. Chodkiewicza 30.

Dr Krzysztof Skorulski jest kierownikiem Sekcji Badań Naukowych w Internationale-Ferdinand-Ebner-Gesellschaft w Insbrucku, gdzie też obecnie mieszka. Na tamtejszym uniwersytecie - Leopold-Franzens Universität – uzyskał też stopień naukowy doktora. W kręgu jego zainteresowań naukowych usytuowanych w dziedzinach filozofii i duchowości szczególne miejsce zajmują zagadnienia związane z osobą i poglądami austriackiego filozofa Ferdinanda Ebnera oraz problematyką ideologii. Jest autorem wielu prac poświęconych tym zagadnieniom, opublikowanych zarówno w języku polskim, jak i niemieckim. W swym dorobku ma także liczne tłumaczenia na język polski, między innymi dzieł H. Bergsona (Dwa źródła moralności i religii, Kraków 1993; Energia duchowa, Warszawa 2004) oraz właśnie F. Ebnera (Słowo i realności duchowe. Fragmenty pneumatologiczne, Warszawa 2006).

Serdecznie zapraszamy!