W głąb kontynentu austarlijskiego

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza swoich członków i sympatyków na majowe spotkanie klubowe. W programie prezentacja przygotowana przez Katarzynę Hecht i Mariusza Borońskiego, zatytułowana "W głąb kontynentu australijskiego, czyli o cudach ukrytych pod ziemią".

Na spotkanie zapraszamy tradycyjnie w ostatnią środę miesiąca tj. w środę 29 maja 2013 r. o godz. 18.30 do klubokawiarni Szkoły Języka Angielskiego "International House" w Bydgoszczy przy ul. Piotrowskiego 6.

Australia - znana jest ze wspaniałych widoków, cudownej endemicznej przyrody oraz bardzo ciekawej kultury Aborygenów. Jednak nie są to jedyne oblicza tego fascynującego kontynentu. Istnieje jeszcze coś, o czym mówi się dużo rzadziej, a mianowicie o tym, co Australia kryje pod powierzchnią ziemi, o świecie podziemnych cudów przyrody, świecie minerałów i kopalin.

Zapraszając na naszą prezentację chcielibyśmy zaproponować krótką podróż po tym świecie, ukazując jego bogactwo, zwykle znane tylko w postaci złota i opali, dużo jednak bogatsze niż się wydaje. Oprócz zaprezentowania wielu własnych fotografii, spotkanie obfitować będzie w ciekawostki i anegdoty wyszperane w czeluściach Internetu.