Puzio udanie rozpoczął walkę o mistrzostwo Polski

Student wychowania fizycznego na UKW, Artur Puzio wygrał pierwszą rundę Mistrzostw Polski SKILLZUP. Tym samym potwierdził, że jest faworytem tegorocznej rywalizacji i ma dużą szansę na obronę mistrzowskiego tytułu.

Pierwsza runda Mistrzostw Polski SKILLZUP odbyła się w piątek, 25 maja w Toruniu. Turniej długo stał pod znakiem zapytania z powodu opadów deszczu, ale ostatecznie odbył się bez większych problemów. Mimo tych trudności, nikt nie oszczędzał sił i wszyscy rywalizowali na najwyższych obrotach. Najgroźniejszymi rywalami Artura Puzio byli zawodnicy zza granicy i w finale reprezentant WSM Chełmiec spotkał się z Frantiskiem Maca. Zawodnicy wykonali podobne triki, ale sędziowie wyżej ocenili styl Polaka i to Artur stanął na najwyższym stopniu podium.

Sportowy weekend nie zakończył się dla Artura na tych zawodach, bo w niedzielę na ziemi wałbrzyskiej podjął próbę pobicia rekordu Polski w wykonywaniu mini-flipów. Próba zakończyła się sukcesem w postaci pięciu salt, co tylko potwierdza wysoką formę naszego Studenta i jest zapowiedzią kolejnych sukcesów.