Sukcesy w strzelectwie sportowym

Dwoje naszych studentów reprezentowało Uniwersytet Kazimierza Wielkiego na Akademickich Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym, zorganizowanych w dniach 31.05-2.06. w Krakowie.

Bartosz Jasiecki (student I roku Politologii II stopnia) zdobył złoty medal w konkurencji Karabin dowolny 60 strzałów leżąc (Kdw 60L). Zawodnik uzyskał świetny wynik 599 pkt / 600 pkt (tylko 1 pkt straty na 60 strzałów – 51 dziesiątek centralnych, zaprezentował bardzo wysoki poziom), tym samym ustanowił swój rekord życiowy i miał przewagę 5 pkt nad zawodnikiem z 2 miejsca. Bardzo dobre wyniki uzyskał w innych konkurencjach: II miejsce w konkurencji Karabin Pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn (Kpn 60) oraz II miejsce w konkurencji: Karabin dowolny 3 postawy (Kdw 3x40).

Marika Lutowska (studentka II roku I stopnia bezpieczeństwa narodowego) zajęła 7 miejsce w konkurencji Pistolet Pneumatyczny 40 strzałów (Ppn 40) kobiet oraz 9 miejsce w konkurencji: Pistolet sportowy 30+30 strzałów (Psp 30+30). Razem zdobyli 25 pkt dla uczelni.

Oboje na co dzień trenują w klubie WKS Zawisza Bydgoszcz.

Gratulujemy!