Stypendium z wyboru - głosowanie trwa!

Sześcioro studentów UKW bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Stypendium z Wyboru” – programie realizującym marzenia kreatywnych studentów i absolwentów. Zwycięzców wyłonią internauci.

Aleksandra Przybytkowska, magister psychologii, aplikuje o 2500 zł potrzebnych na kurs języka angielskiego oraz egzamin państwowy CAE. Praca dyplomowa, którą napisała nasza absolwentka, dotyczyła nadziei. – Udział w konkursie daje mi szanse poszerzyć zdolności interdyscyplinarne, które są aprobowane na rynku pracy – mówi. Głosuj!

Anna Mazan, studentka 1 roku administracji, ukończyła I i II stopień w klasie skrzypiec. Jej pasją jest sztuka aranżacji wnętrz. Ania walczy o 5000 zł na zakup podstawowego sprzętu dekoratora, a w szczególności: 4-dyszową pompę do balonów, pas dekoratorski, żyłkę i balony. Artystka przeznaczyłaby pieniądze również na szkolenie z balonów modelinowych. – Dekoratorstwo wymaga umiejętności technicznych, np. jak zrobić stelaż – wyjaśnia Ania. Głosuj!

Maciej Madej, student drugiego roku historii MU, marzy o pracy przy wykopaliskach w Novae – starożytnym centrum militarnym. – Od roku 70 stacjonował tu legion I Italski, o którym piszę pracę magisterską. Badania archeologiczne na tym terenie trwają od 1960 r. Do dziś udało się przebadać tylko 10 proc. terenu – tłumaczy. Maciej aplikuje o 1800 zł. Miesięczny polsko-bułgarski obóz naukowy jest dla niego szansą na dostanie się na studia doktoranckie i kontynuowanie pracy badawczej. Głosuj!

Mateusz Kardaś, student 3 roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, aplikuje o 5000 zł na zakup aparatu i sprzętu nagrywającego, niezbędnego do przygotowywania relacji z określonych wydarzeń. Chłopak jest twórcą ogólnopolskiego portalu life4sound.pl. Pracuje w zawodzie – przeprowadził wywiad m.in. z Maciejem Maleńczukiem, Hunterem, Jelonkiem, Grabażem, czy ostatnio – podczas bydgoskich juwenaliów – z Eweliną Lisowską. Głosuj!

Rafał Zmarzły, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej MU, założył projekt muzyczny o nazwie Disconnected. Wnioskuje o 3500 zł na zakup nagłośnienia. Obecnie koncentruje się na tworzeniu płyty. – Nigdy nie interesowało mnie odtwarzanie czyjejś twórczości – mówi student.Głosuj!

Głosujmy na naszych
Aby pomóc zrealizować marzenia bydgoskich studentów wystarczy być użytkownikiem facebook’a i kliknąć „oddaję głos” w ich aplikacji.
Głosowanie trwa do 23 czerwca do g. 23:59.

(ższ)