Studenci wprowadzili młodych w świat robotów

Piątek, 7 czerwca był pracowitym dniem dla studentów kół naukowych działających przy Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW. Rano odkrywali tajniki robotyki przed przedszkolakami, a popołudniu zorganizowali konkurs dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

7 czerwca Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej gościł młodych sympatyków automatyki i robotyki. W godzinach porannych dzieci z sąsiedniego Przedszkola nr 22 w Bydgoszczy zapoznały się z budową popularnych robotów, ich funkcjami i możliwościami zabawy.

W godzinach popołudniowych studenci kierunku mechatronika wywodzący się z kół naukowych Instytutu zakończyli roczny cykl zajęć prowadzonych z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, m.in. z VI Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 50, Gimnazjum Nr 35 (ZS Nr 12), Liceum Profilowanego Elektrycznego Nr 3 (ZS Nr 12) oraz Technikum Elektryczno-Energetycznego (ZS Nr 12). Studenci na co dzień udzielają się w wielu, bardzo interesujących akcjach promocyjnych, uczestniczą w pracach nad doskonaleniem skonstruowanych i zbudowanych samodzielnie drukarki 3D i skanera 3D. Studenci to Weronika Harasimczyk, Rafał Kwasek, Piotr Mazurkiewicz, Paweł Dągowski, Przemysław Kobylarz.

Właśnie w ostatni piątek to oni zorganizowali zawody w projektowaniu i programowaniu robotów dla uczniów Gimnazjum Nr 35, Liceum Profilowanego Elektrycznego Nr 3 oraz Technikum Elektryczno-Energetycznego nadzorowanych przezwychowawcówm, panią Monikę Kaczmarek i Anitę Stramel. Spośród uczniów wyłoniono laureatów konkursu w osobach: Krzysztofa Vogela, Leszka Pawłowskiego, Adama Kabatka, Bartosza Ropejko, Bartłomieja Zawadzkiego, Maksyma Demskiego i Doriana Neumanna. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do aktywnego udziału w przyszłym roku akademickim.