Uniwersytecki Festiwal Muzyczny na UKW

Budynek Copernicanum UKW na stałe wpisał się na muzycznej mapie Bydgoszczy. W dniach 5-9 czerwca 2013 zorganizowano kolejne wydarzenie - Uniwersytecki Festiwal Muzyczny „Muzyczna Bydgoszcz dla Europy”. Festiwal powstał w wyniku współpracy artystów pracujących na naszej Uczelni oraz muzycznego środowiska Bydgoszczy. Na scenie zagościli artyści  z naszego regionu oraz zaproszeni goście.

Podczas inauguracji Festiwalu 5 czerwca wystąpił Paderewski Kwartet z koncertem „Perły Europejskiej Muzyki Kameralnej”. Zespół propaguje klasyczną muzykę kameralną, w jego skład wchodzą najwybitniejsi muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. 6 czerwca był Dniem Uniwersyteckim, wystąpili: Krystyna Gorzelniak-Pyszkowska, Małgorzata Furche-Jurczyk (fortepian), Grzegorz Jurczyk (perkusja), Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Dzień Niemiecki – 7 czerwca uświetnił swym występem międzynarodowej sławy skrzypek niemiecki, Stefan Tatara, któremu towarzyszył pianista Marcin Sikorski, laureat konkursu „Fryderyk” w 2006 roku. Podczas koncertu galowego wystąpili: Paderewski Kwartet , Tomasz Bińkowski - pierwszy waltornista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, od 1998 roku jest pierwszym waltornistą w międzynarodowej orkiestrze Philharmonie der Nationen pod dyrekcją Justusa Frantza, Jarosław Klekotko - pierwszy waltornista Filharmonii Pomorskiej.

Przy okazji Festiwalu można było obejrzeć wystawę "Muzyka w Copernicanum" dokumentującą wszystkie wydarzenia muzyczne zorganizowane w tej pięknej sali koncertowej.

Więcej zdjęć w galerii.