Zostań kreatywnym humanistą na UKW

Humaniści są niepotrzebni – taki komunikat coraz częściej bije z przekazów medialnych i dysput politycznych. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego udowadnia jednak, że nowoczesne podejście do kształcenia może zwyciężyć ze stereotypem bezrobotnego humanisty. Stawiamy przede wszystkim na praktyczne podejście do nauczania i zaaktywizowanie studentów na różnych polach nauki. Adepci dziennikarstwa oraz nowego kierunku – humanistyka drugiej generacji mogą realizować swoje zainteresowania w uczelnianych mediach takich jak studencka gazeta „Atheneum” czy Radio Uniwersytet. UKW wzbogacił się również o Wirtualne Studio telewizyjne, co dopełnia naszą bogatą ofertę praktyczną.

UKW kształci także przyszłych pracowników administracji samorządowej i państwowej oraz służb mundurowych. Służą temu takie kierunki jak administracja, politologia, stosunki międzynarodowe, regionalistyka europejska czy bezpieczeństwo narodowe. Dla tych absolwentów ważny jest fakt lokalizacji naszego Uniwersytetu w Bydgoszczy – ósmym miastem co do wielkości w Polsce. To tu znajdują się najważniejsze jednostki samorządowe i państwowe, a także międzynarodowe takie jak Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. W trakcie swojej edukacji studenci mogą odbywać praktyki w tych instytucjach, co pozwoli im na nabycie doświadczenia,wzbogacenie swojego CV i ułatwi wejście na rynek pracy. O praktycznej stronie tych studiów świadczą również działania podejmowane przez studentów UKW w ramach kół naukowych i uczelni organizacji. Spotkania ze znanymi osobistościami, imprezy kulturalne, konferencje - poprzez takie inicjatywy humaniści uczą się organizacji i nabywaką kolejnych doświadczeń.

Nie jest też tajemnicą, że to humaniści stanowią znaczną część kadry zarządzającej w największych korporacjach. Wynika to z szerokiej perspektywy myślowej i umiejętności abstrakcyjnego myślenia, jaką nabywają na zajęciach na studiach i szkoleniach organizowanych przez UKW. Co ważne, nasza Uczelnia pozwala na wieloetapowe kształcenie, bo po studiach I stopnia można wybrać studia magisterskie uzupełniające, a po pięciu latach pomyśleć o doktoracie. Maturzysto, nie zastanawiaj się więc dłużej i wybierz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, zwycięską uczelnię w Bydgoszczy w rankingu „Preferencje pracodawców”.

Zobacz informacje o rekrutacji na rok 2013/2014.

Kierunki humanistyczne, społeczne i polityczne UKW (w nawiasie wymienione specjalności):

Studia stacjonarne

I stopnia