Na UKW rozplączemy Ci język

Znajomość języka obcego, a najlepiej dwóch, jest dziś podstawowym wymaganiem stawianym przez pracodawców. Opanowanie w stopniu komunikatywnym drugiego języka znacznie zwiększa szanse na znalezienie dobrej pracy, o czym przekonują się absolwenci UKW.

Przeglądając ogłoszenia o pracę nie sposób nie zauważyć, że w opisie wymagań w większości z nich znajduje się znajomość języka obcego w stopniu komunikatywnym. Dotyczy to nie tylko szkół językowych, ale i dużych korporacji, współpracujących z zagranicznymi partnerami. Osoba, która pragnie poprawić swoje umiejętności językowe nie płacić za naukę, bo może skorzystać z bezpłatnych studiów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego i ukończyć filologię obcą, zdobywając dyplom magistra.

Na UKW oferujemy naukę kilku języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz arabskiego. W procesie rekrutacji można wybrać jedną z wielu opcji i zdecydować się na naukę jednego języka lub w dwóch na kierunku lingwistyka stosowana. W takim wypadku pierwszy język jest wymagany na poziomie zaawansowanym, a poziom drugiego można dopasować do swoich aktualnych umiejętności. Na UKW można po trzech latach można ukończyć studia I stopnia i następnie po dwóch latach zdobyć tytuł magistra. Nasi studenci nie czekają jednak z poszukiwaniami pracy do końca swojej edukacji, bo swoją karierę zawodową rozpoczynają jeszcze na studiach. Ułatwiają to spotkania z pracodawcami organizowane na naszej Uczelni takimi jak Atos, SDL czy Mobica.. - Nasza firma bardzo ceni sobie kandydatów z UKW. W szeregach firmy Atos spotkać można nie tylko absolwentów wszystkich kierunków Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki, ale również Wydziału Humanistycznego – np. z Katedry Germanistyki lub Instytutu Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej – potwierdza Magdalena Pastor z firmy Atos.

Czy jeszcze musimy Ciebie przekonywać? Jeśli masz wątpliwości, to obejrzyj poniższy film – takie umiejętności językowe prezentują nasi studenci na III roku studiów filologii angielskiej, a później wybierz jedną z poniższych opcji.

Zobacz informacje o rekrutacji na rok 2013/2014.

Studia stacjonarne

I stopnia: