Praktyki zawodowe studentów geografii w IMiGW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podpisał umowę o współpracy z Instytutem Meteorologii i i Gospodarki Wodnej, dzięki której studenci z Instytutu Geografii zyskują dodatkowe miejsca odbywania praktyk zawodowych.

Nieformalna współpraca UKW z IMiGW trwa już praktycznie od kilku lat. Dzięki mgr Sylwii Barwińskiej, która jest inicjatorką podpisania tej umowy i jej niespełna pięcioletniej współpracy z Instytutem, 57 studentów kierunku geografia odbyło swoje praktyki zawodowe w Lotniskowej Stacji Meteorologicznej, znajdującej się na terenie Portu Lotniczego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy. – Tę praktykę wspominamy bardzo dobrze. Mogliśmy robić pomiary, analizować materiały. Nauczyliśmy się korzystać ze specjalistycznego oprogramowania. Jest to dla nas bardzo cenne doświadczenie – relacjonuje studentka II roku geografii, Paulina Stefańska.

Umowa została podpisana na początku czerwca br., sygnowana przez JM Rektora UKW, prof. dr-a hab. Janusza Ostoja-Zagórskiego i Dyrektora Oddziału Morskiego Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, Oddziału Morskiego w Gdyni, Tomasza Balcerzaka. Na jej podstawie studenci będą mogli odbywać bezpłatne praktyki oraz staże w LSM w Bydgoszczy, a także w Oddziale Morskim w Gdyni, a Instytut Geografii będzie mógł korzystać z wyników badań prowadzonych przez IMiGW. Dokument ten pozwala również na wspólne organizowanie konferencji czy wydawanie publikacji naukowych.