Wernisaż: Nauczyciele wyobraźni

Zapraszamy na wernisaż Nauczyciele wyobraźni. Sesja z sesją w tle, 25 czerwca o 19.00 i spotkanie z Wojciechem Łowickim – autorem zdjęć oraz bohaterami sesji – pracownikami Instytutu Nauk Politycznych UKW.

O wystawie:

A gdyby spojrzeć na Uniwersytet jak na miejsce, gdzie uczymy się też marzyć? Gdzie można się uczyć ról, których może nigdy nie zagramy, choć warto być gotowym umieć wcielać się w różne postaci.

Wielcy bohaterowie kina od zawsze uosabiali ważne i niedoścignione ludzkie marzenia. Nieprzypadkowo więc nauczyciele akademiccy z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wcieli się w role kultowych postaci, tworząc dla swoich studentów niezwykły kalendarz: James Dean, Woody Allen, Clint Eastwood, Robert de Niro, Marylin Monroe, czy też Joker z Batmana – to tylko zapowiedzi tego, co kryje jego wnętrze.

Przygotowania do sesji, jak i sam jej efekt, to przede wszystkim wspaniałe zdjęcia autorstwa Wojciecha Łowickiego. Wernisaż będzie okazją do poznania fotografa i bohaterów jego zdjęć. Niewątpliwą atrakcją będzie również premierowy pokaz filmu Tomasza Szamałka, przedstawiającego kulisy powstawania projektu.

Data: 25 czerwca 2013
Miejsce: Cafe Kino& Klub Kancelaria, ul. Długa 32, Bydgoszcz