Dobra uczelnia, dobra praca 2013 dla UKW

Nasz Uniwersytet znalazł się w gronie uczelni, które mogą posługiwać się znakiem Dobra uczelnia, dobra praca 2013. Certyfikat ten podkreśla skuteczność działań szkół wyższych prowadzonych na rzecz poszerzenia perspektyw zawodowych.

Certyfikaty zostały wręczone 20 czerwca 2013 r. podczas uroczystej gali w World Trade Center Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dobra uczelnia, dobra praca 2013 jest znakiem jakości uczelni, które kładą szczególny nacisk na budowanie jak najlepszych możliwości rozwoju zawodowego jeszcze w trakcie studiów. Program certyfikacji ma na celu wyróżnienie oraz promowanie wiarygodnych, tworzących perspektywy zawodowe oraz dostosowujących kształcenie do potrzeb rynku pracy szkół wyższych, które w sposób odpowiedzialny podchodzą do swoich studentów i absolwentów. Program Dobra uczelnia, dobra praca 2013 podkreśla aspekt praktyczny kształcenia i właściwe przygotowanie studentów do pracy, który zaczyna dominować w myśleniu i podejściu do organizacji studiów w Polsce.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego takie działania prowadzi poprzez m.in.: projekty na rzecz bliższego powiązania programu nauczania z potrzebami rynku pracy, organizację szkoleń, ułatwienia przy zakładaniu własnej firmy, organizację spotkań studentów z pracodawcami. Taka oferta pozwala naszym studentom na odpowiednie przygotowanie do wejścia na rynek pracy i możliwość rozpoczęcia kariery zawodowej jeszcze w trakcie edukacji.