UKW - najlepszy kierunek na studia

Wybór uczelni i kierunku studiów jest jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dyplom miał duże znaczenie dla potencjalnego pracodawcy, a Twoje umiejętności i wiedza spełniały jego wymagania, to obierz kurs na Bydgoszcz i wybierz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

UKW jest największą w Bydgoszczy uczelnią wyższą i drugą w województwie kujawsko-pomorskim. Jesteśmy jednym z najmłodszych uniwersytetów w Polsce, ale jednocześnie – jednym z najszybciej rozwijających się. 15 tysięcy studentów, prawie 700 wykładowców (w tym 175 profesorów), 36 kierunków, prawie 100 specjalności – te liczby już teraz robią wrażenie, a w ciągu najbliższych lat przewidujemy ich stały wzrost. Jesteśmy szerokoprofilową uczelnią, co oznacza, że kształcimy w obszarze nauk ścisłych, przyrodniczych, humanistycznych, pedagogicznych oraz sportu i edukacji muzycznej.

Rozpoczęcie studiów to poważny krok w dorosłość, który z UKW staje się zupełnie naturalny i łatwy. Zapewniamy solidne zaplecze socjalne w postaci kilku rodzajów stypendium oraz wyremontowanych akademików, w których nie zabraknie miejsca dla studentów I roku. Domy Studenta są tylko częścią infrastruktury Uniwersytetu, który ciągle się rozrasta. W tym roku oddaliśmy do użytku nowoczesne Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu, a od kolejnego roku akademickiego wzbogacimy się o nowy gmach Biblioteki Głównej UKW. Trwa również rozbudowa Laboratorium Mikotoksyn i remont kolejnych budynków dydaktycznych, a w ciągu najbliższych lat baza UKW powiększy się o nowy zespół boisk, Europejskie Centrum Rewitalizacji Dróg Wodnych oraz Centrum Transferu Wiedzy. Co ważne, wszystkie budynki są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki montażowi platform jezdnych i specjalnych systemów dla osób niedosłyszących i niedowidzących.

Nie samą nauką żyje student. Na UKW proponujemy szereg form aktywizacji takich jak działalność w kołach naukowych, organizacjach, Samorządzie Studenckim. Studenci różnych kierunków organizują tam spotkania, konferencje, koncerty, imprezy poświęcone ich kierunkowi czy spotkania ze znanymi gośćmi. Tylko w kończącym się roku akademickim UKW odwiedzili m.in. Tomasz Kammel, ks. Adam Boniecki, prof. Leszek Balcerowicz, Jarosław Gugała czy Leonard Pietraszak. Działanie w organizacjach studenckich uczy nowych umiejętności i pozwala zdobyć cenne doświadczenie.

Biuro Współpracy Międzynarodowej pomoże Wam w organizacji wyjazdu na wymianę międzynarodową. Dzięki programowi Erasmus otrzymacie szansę na studiowanie w wybranym kraju. Współpracujemy z ponad 75 uczelniami zagranicznymi z m.in.: Bułgarii, Czech, Finlandii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Litwy, Francji, Szwajcarii, Węgier, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Portugalii, Turcji. Erasmus pozwala na kontynuowanie swoich studiów na zagranicznej uczelni, ale przede wszystkim umożliwia poznanie innych kultur. Przebywając na co dzień z obcokrajowcami poznasz ich zwyczaje, styl życia, sposób spędzania wolnego czasu. Erasmus to nie jedyna oferta wyjazdu. Każdy student może wziąć udział w praktykach lub stażu, np. w Parlamencie Europejskim. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego proponuje także uczestnictwo w innych programach takich jak Grundtvig, Leonardo da Vinci oraz w krajowym programie MOST, dzięki któremu możesz spędzić jeden semestr na innej, polskiej uczelni.

W pewnym momencie edukacji, każdy staje przed pytaniem: co po studiach? Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy, że znalezienie tej najlepszej drogi zawodowej nie należy do najłatwiejszych, dlatego staramy się ułatwić ten wybór. Na UKW studenci mogą wziąć udział w szkoleniach przygotowujących do wejścia na rynek pracy, określających predyspozycje oraz pozwalających sprawdzić słuszność swojej decyzji w trakcie licznych praktyk i staży, możliwych dzięki unijnym programom i współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami. Na UKW to praca znajdzie Ciebie - organizujemy w ciągu roku spotkania z kilkunastoma firmami poszukującymi przyszłych pracowników. Nasza Uczelnia nie bez powodu jest zwycięzcą rankingu „Preferencje pracodawców w Bydgoszczy”, bo niemalże wszyscy studenci znajdują pracę w ciągu roku od czasu odebrania dyplomu. Ci, którzy myślą o własnej działalności gospodarczej, mogą skorzystać z pomocy Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Maturzyści przy wyborze studiów często kierują się warunkami, jakie oferuje im miasto. Bydgoszcz wychodzi do młodych ludzi z szeroką ofertą kulturalną (Teatr Polski, Filharmonia Pomorska, Opera Nova) i sportową – miejscowe drużyny w czterech dyscyplinach (piłka nożna, żużel, koszykówka, siatkówka) rywalizują w najwyższej klasie rozgrywek. Warto wspomnieć, że również UKW posiada swój zespół szczypiornistów, który w minionym sezonie wywalczył awans do I ligi.

Szkolenia, seminaria, konferencje naukowe, imprezy artystyczne i sportowe, spotkania z ciekawymi osobowościami - to tylko część atrakcji, które czekają na studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jeżeli także dla Ciebie liczy się prestiż, jeżeli na co dzień wybierasz tylko to, co ma przed sobą przyszłość, a do tego chcesz mieć niezwykłe wspomnienia – wybierz nowoczesną i najszybciej rozwijającą się uczelnię w regionie, dla której ważne są przede wszystkim Twoje ambicje i oczekiwania. Warto wybrać dyplom Uniwersytetu. Na UKW każdy student jest wyjątkowy - dołącz do tego grona!