UKW obrało Ster na Bydgoszcz

Pracownicy i studenci Instytutu Geografii reprezentowali Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz kierunek Rewitalizacja Dróg Wodnych, podczas uroczystej parady jednostek pływających na rzece Brdzie w czasie Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „Ster na Bydgoszcz”, cyklicznej imprezie organizowanej przez Miasto Bydgoszcz.

W czasie niedzielnej parady (22.06.2013)po Brdzie były liczne jednostki pływające: kajaki, łodzie motorowe, żaglówki, skutery, a wśród nich łódź Instytutu Geografii. Największą jednostką podczas parady był „Władysław Łokietek”, statek Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, na którym studenci rewitalizacji dróg wodnych odbywają w ramach współpracy praktyki studenckie. Cała impreza, jak co roku cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców. Wszystkie jednostki pokonały trasę od nowo wybudowanej „Przystani Bydgoszcz” do dworca autobusowego.