Medale wioślarzy UKW na MP

Podczas rozegranych w Kruszwicy w dniach 28-30.06.2013 roku Mistrzostw Polski Seniorów w Wioślarstwie nasze studentki i studenci UKW Bydgoszcz, startujący tym razem w barwach swoich macierzystych klubów, aż 14 razy stawali na podium zwycięzców zdobywając 3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych medali.

Mistrzami Polski zostali: Miłosław Kędzierski i Rafał Woźniak w ósemce mężczyzn, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann w czwórce podwójnej kobiet oraz Magdalena Kubiak, Magdalena Janowiak i Magdalena Kopkowska w ósemce kobiet.

Srebrne medale zdobyli: Michał Chrustowski w czwórce podwójnej i w czwórce ze sternikiem, Miłosław Kędzierski w czwórce bez sternika, Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann w czwórce bez sterniczki oraz Daria Woźniakowska i Patrycja Wełnińska w czwórce podwójnej, kategorii lekkiej kobiet.

Zdobywcami brązowych medali zostali: Jakub Truszkowski w dwójce i czwórce podwójnej, kategorii lekkiej, Dawid Kowalkowski, Jarosław Porczek, Jakub Pietruszewski i Rafał Woźniak w czwórce ze sternikiem, Robert Rżeński w czwórce bez sternika, kategorii lekkiej, Daria Woźniakowska w dwójce podwójnej, kategorii lekkiej oraz Paulina Straszewska i Katarzyna Trzeciak w ósemce kobiet.

Ponadto Miłosław Kędzierski i Michał Chrustowski zdobyli nominacje do startu w Uniwersjadzie, która w tym roku odbędzie w Kazaniu (ósemka mężczyzn) a Monika Ciaciuch i Joanna Dittmann do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie (w czwórce podwójnej i czwórce bez sternika kobiet).