Karta Praw Osób Niepełnosprawnych

Informujemy, że uchwałą Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nr 137/2012/2013 z dnia 25 czerwca 2013 roku została zatwierdzona Uniwersytecka Karta Praw Osób Niepełnosprawnych. Jest to pierwszy tego typu akt prawny w województwie kujawsko-pomorskim.

Uniwersytecka Karta Praw Osób Niepełnosprawnych kompleksowo reguluje sytuację niepełnosprawnych studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych.
W konsultacjach dotyczących treści Uniwersyteckiej Karty Praw Osób Niepełnosprawnych brało udział Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych UKW.

Poprzez takie działania chcemy zachęcić niepełnosprawnych kandydatów do podjęcia studiów w murach naszej Uczelni i zadbać o zaspokojenie potrzeb obecnych niepełnosprawnych studentów i doktorantów.

Zachęcam do zapoznania się z Uniwersytecką Kartą Praw Osób Niepełnosprawnych (plik dostępny poniżej).