Rusza drugi etap rozbudowy Centrum Sportu

Symboliczne wbicie łopat oficjalnie zainaugurowało II etap rozbudowy Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu. Nastąpiło to przy okazji otwarcia obiektów przy ul. Sportowej 6 listopada.

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu dla studentów jest już dostępne od lutego br., a 6 listopada odbyło się jego oficjalne otwarcie. W nowych obiektach przy ul. Sportowej pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, firm zaangażowanych w tę inwestycję, działacze lokalnych klubów sportowych oraz liczni przyjaciele naszego Uniwersytetu. Każdy z gości mógł przekonać się o możliwościach Centrum podczas spaceru i pokazów tańca oraz pływania synchronicznego. Już na tym spotkaniu nie brakowało wyrazów podziwu dla nowej inwestycji, a to jeszcze nie jest ostateczny kształt CEKFiS-u. W środę zostały też wbite łopaty pod budowę nowych boisk, które są częścią II etapu inwestycji. Całkowita wartość inwestycji, która ma zakończyć się do lipca 2015 roku, przekracza 12,6 miliona złotych. Za tę kwotę w sąsiedztwie nowo powstałego Centrum Sportu uczelnia wybuduje i wyposaży kompleks boisk. Znajdą się w nim boiska do:

• piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią,
  • wielofunkcyjne boisko do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki z nawierzchnią poliuretanową,
  • wielofunkcyjne boisko do plażowych odmian piłki nożnej, siatkowej i ręcznej.

Zakres prac obejmuje również modernizację istniejących kortów tenisowych. Przylegające do nich trybuny, budynek obsługi kortów oraz budynek restauracyjny zostaną zburzone. W ich miejscu powstanie nowoczesny dwukondygnacyjny obiekt dydaktyczno-usługowy. Kompleks zostanie ogrodzony i oświetlony, zostanie zamontowane nagłośnienie oraz monitoring boisk i kortów. Uczelnia również wyposaży obiekty.

Inwestycja została dofinansowana kwotą 8 mln zł Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Stosowną umowę władze UKW z marszałkiem województwa, Piotrem Całbeckim podpisały 8 lipca.

Planowana inwestycja to drugi etap budowy Centrum Kultury Fizycznej i Sportu UKW. W marcu otwarto zmodernizowany i rozbudowany kompleks obiektów sportowych przy ul. Sportowej 2. Powstał on kosztem blisko 31 milionów złotych, ponad jedną trzecią tej kwoty (blisko 22 miliony złotych) stanowiło dofinansowanie przyznane uczelni w ramach RPO WK-P. Uczelnia wzbogaciła się o pełnowymiarowy basen, halę sportową i budynek dydaktyczny. Wszystkie obiekty są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowoczesna baza sportowa UKW służy przede wszystkim studentom uczelni, w tym sportowcom i mistrzom sportu. Budowa solidnego zaplecza sportowego była dla UKW ważną inwestycją, gdyż UKW, jako jedyna uczelnia w regionie, prowadzi studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne.

Zobacz galerię zdjęć.