Trzy medale studentów UKW na Uniwersjadzie

Poniedziałek 15 lipca 2013 był szczęśliwym dniem dla reprezentantów UKW na Uniwersjadzie w Kazaniu. W strzelectwie sportowym srebro wywalczyła męska drużyna w składzie: Bartosz Jasiecki - student 1 roku politologii MU (UKW Bydgoszcz/WKS Zawisza), Paweł Pietruk (WSWFiT Białystok/ Kaliber Białystok) i Tomasz Bartnik (WAT Warszawa/Legia) w konkurencji Karabin Dowolny 60 strzałów leżąc. Polacy nieznacznie, tylko o 0,5 pkt. przegrali złoto z Chińczykami.

To nie jedyny sukces studentów UKW na tej Uniwersjadzie. Kilka dni wcześniej nasi reprezentanci stawali na najniższym stopniu podium w wyścigu sztafet 4x100 m. Polki z czasem 43,81 s przegrały tylko z Ukrainkami i Amerykankami. W składzie biało-czerwonych biegła studentka naszej Uczelni, Marika Popowicz oraz Małgorzata Kołdej, Ewelina Ptak i Weronika Wedler. Takim samym sukcesem mogą pochwalić się nasi sprinterzy, którzy z czasem 39,29 s uplasowali się za reprezentacjami Ukrainy i Japonii. W składzie Polaków biegł reprezentant UKW, Dariusz Kuć oraz Jakub Adamski, Kamil Kryński i Artur Zaczek.

Naszym studentom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Uniwersjada w Kazaniu dobiega końca, studenci z Polski zdobyli już prawie 30 medali, uroczyste zakończenie imprezy 17 lipca. W tej największej sportowej  imprezie akademickiej bierze udział 13500 sportowców, w tym 230-osobowa reprezentacja Polski, do której powołano 7 studentów UKW.

W uniwersjadach uczestniczą studenci w wieku 17-28 lat. W Kazaniu startują sportowcy z ponad 170 krajów świata. W programie uniwersjady znajduje się obecnie 10 dyscyplin: lekka atletyka, koszykówka, szermierka, piłka nożna, gimnastyka, judo, sporty wodne, tenis stołowy, tenis ziemny oraz siatkówka. Wśród dyscyplin dodatkowych w Kazaniu znajdą się: badminton, siatkówkę plażową, belt wrestling, boks, szachy, kajakarstwo, hokej na trawie, rugby 7, sambo, strzelectwo, pływanie synchroniczne, wioślarstwo, podnoszenie ciężarów i zapasy.