Marika Popowicz królową sprintu

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UKW, Marika Popowicz zwyciężyła w biegu na 100 i 200 m na 89. Mistrzostwach Polski, które w miniony weekend odbyły się w Toruniu. Na podium stanęła również Iga Baumgart, która zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m.

Marika Popowicz po raz kolejny udowodniła swoją dominację w polskim sprincie. Na 100 m zwyciężyła z czasem 11,29 s, wyrównując tym samym swój rekord życiowy. Złoty medal tym samym powrócił do Bydgoszczy po krótkiej przerwie, bo Marika zwyciężyła na tym dystansie w 2011 roku, a rok temu zdobyła brązowy medal. W biegu na 200 m zawodniczka Zawiszy broniła mistrzowskiego tytułu i swój cel osiągnęła, zwyciężając z czasem 23,24 s, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

To nie jedyne medale studentów UKW na tej imprezie, bo na najniższym stopniu podium stanęła studentka wychowania fizycznego, Iga Baumgart w biegu na 400 m. Zawodniczka BKS-u Bydgoszcz uzyskała czas 53,67 s, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Naszym studentkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.