Studenci UKW przeszkolą najmłodszych

Trzy zespoły wolontariuszy Projektora - wolontariatu studenckiego wyruszają w Polskę z autorskimi projektami edukacyjnymi. W sierpniu studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odwiedzą trzy województwa. W kujawsko-pomorskim przeprowadzą projekt w Wąbrzeskim Domu Kultury, w warmińsko – mazurskim pojadą do Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Idzbarku, aby następnie odwiedzić szkołę w Świnnej w województwie śląskim. To już druga taka akcja studentów UKW.

Dodatkowo od sierpnia realizowane będą projekty w ramach programu MŁODY NOBEL, w których to studenci - wolontariusze Projektora będą szkolić najmłodszych z podstaw pierwszej pomocy. Te jednodniowe projekty realizowane będą w szkołach w małych miejscowościach naszego województwa. Studenci w projektach wykorzystywać będą różnorodne materiały i pomoce dydaktyczne.

Sekrety ludzkiego ciała przybliży postać filcowego Szkieletorka – przyjaznego dzieciom modelu ludzkiego szkieletu. Uczniowie będą mogli przećwiczyć resuscytacje na fantomie szkoleniowym, informującym małego ratownika o prawidłowym bądź nieprawidłowym wykonywaniu reanimacji. Zaaranżowane zostaną scenki skutecznego wzywania pomocy. Dzieci dowiedzą się, o czym należy pamiętać dzwoniąc na numery alarmowe, takie jak 999, 998, 997 czy ogólnokrajowy numer alarmowy z telefonów komórkowych 112.

Szkoły z województwa kujawsko-pomorskiego, zainteresowane przyjęciem studentów-wolontariuszy w ramach akcji MŁODY NOBEL (projekt bezpłatny) proszone są o kontakt z Regionalnym Koordynatorem Programu PROJEKTOR - wolontariat studencki: Nina Woderska, mail: n.woderska@projektor.org.pl, tel. 667 313 012 lub z Biurem Upowszechniania Nauki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: bun@ukw.edu.pl. tel. 52 34 19 120.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to ogólnopolski program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu. Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkającej na wsi i w małych miastach. W ramach programu studenci docierają do dzieci i młodzieży z małych miejscowości przekazując im nie tylko wiedzę, ale także pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcają do dalszego rozwoju i nauki.