Student UKW zaprasza na obóz motocrossowy

Agro-Wolice FMX, MX camp w połowie sierpnia to niezwykły obóz, którego pomysłodawcą jest lokalny zawodnik Mistrz Polski FMX Artur Puzio, student wychowania fizycznego na UKW. Obóz adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 20 lat, które mają własny motocykl lub chcą stawiać swoje pierwsze kroki na motocyklu crossowym (dla osób nie mających motocykla, przygotowano sprzęt do wypożyczenia). Uczestnicy obozu będą mieli zapewnione ekstremalne atrakcje, trening techniki jazdy na motocyklu crossowym i naukę skoków FMX.

Na obozie nauka jazdy po piachu, techniki cross country oraz panowania nad motocyklem zarówno w powietrzu jak i na torze co pozwoli uniknąć wypadków podczas wyścigów i zawodów. Na campie nie zabraknie też innych atrakcji i rywalizacji, od wyścigów na kajakach, przez wyścigi motocross aż po wyścig enduro.

Na zakończenie zgrupowania po sześciu dniach treningu odbędą się zawody, które wyłonią najbardziej utalentowanego zawodnika imprezy.

Artur Puzio o inicjatywie: - Wraz z najlepszą kadrą szkoleniową z Polski postanowiliśmy dzielić się z młodymi ludźmi naszymi doświadczeniami aby uchronić ich przed brawurą i kontuzjami, ponadto słyszałem, że wiele osób w naszym regionie chciało by spróbować swoich sił na motocrossie jednak nie mają własnego sprzętu, więc dzięki uprzejmości jednego z moich sponsorów dzieciaki będą miały możliwość wypożyczenia motocykla na cały obóz. Mam nadzieje, ze ta inicjatywa spowoduje rozwój motocrossu jak i FMX w naszym regionie oraz pomoże nam w poszukiwaniu młodych talentów z naszej okolicy.

jesli chcecie jak było w ubiegłym roku, obejrzyjcie video z turnusu 1.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy: puzioartur@wp.pl.