Festiwal Radosnych Serc z UKW

Festiwal Radosnych Serc już po raz ósmy odbywał się w Bydgoszczy. Jest on przede wszystkim skierowany do podopiecznych różnych placówek opiekuńczych z całej Polski. Młodzi mają szansę zaprezentować na nim swój artystyczny talent, ale również rozwinąć inne umiejętności. Okazją ku temu były warsztaty zorganizowane w sobotę, 31 sierpnia na naszej Uczelni przez Instytut Edukacji Muzycznej, Radio Uniwersytet oraz Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów. Prof. Piotr Sutt wprowadził uczestników w rytm tańców afrykańskich, samby brazylijskiej, a także pokazał jak przy pomocy instrumentów muzycznych wytworzyć szum morskich fal i stukot kół jadącego pociągu. Radio Uniwersytet zaprosiło naszych gości na warsztaty dziennikarskie, a ekipa UKW TV zaprezentowała możliwości telewizyjnego studio Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

W sobotnie popołudnie nasza Uczelnia pojawiła się na koncercie na Różopolu w Myślęcinku. Goście Festiwalu mogli poznać szczegóły naszej oferty rekrutacyjnej, a także spróbować swoich sił na wioślarskim ergometrze. Chętnych nie brakowało, a niektóre wyniki robiły wrażenie.

Ci, którzy nie mogli odwiedzić nas w sobotę, będą mieli jeszcze okazję do rozmowy z przedstawicielami UKW w najbliższą niedzielę, 8 września na festynie „Wyszogród zanim powstała Bydgoszcz”. Serdecznie zapraszamy!