Jak napisać dobry wniosek - warsztaty

Punkt Kontaktowy ds. 7 PR przy Biurze Współpracy Międzynarodowej serdecznie zaprasza pracowników naukowych z UKW i regionu do wzięcia udziału w nadchodzących warsztatach dotyczących możliwości stypendialnych w ramach największego programu badawczego Komisji Europejskiej - 7 Programu Ramowego (wkrótce - HORIZON 2012) i nie tylko, pt:
ELEMENTY DOBREGO PROJEKTU BADAWCZEGO CZYLI JAK NAPISAĆ WNIOSEK?

30 wrzesień - 1 październik 2013 r.
Dwudniowe warsztaty poświęcone będą m.in. zmianom w strukturze i regułach aplikowania, zasadom tworzenia konsorcjów oraz sposobom na skuteczne i efektywne poszukiwanie zagranicznych partnerów do projektu. Części teoretycznej towarzyszyć będą ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy uzyskają wiele cennych wskazówek odnośnie konstruowania wniosków (program w załączniku). Z uwagi na to, że wnioski do krajowych programów grantowych są oparte na wzorcach europejskich, serdecznie zapraszamy także osoby, które nie planują aplikowania o granty w ramach 7PR.

Warsztaty poprowadzi pani Ewa Kocińska z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Będą one prowadzone w języku polskim. Warsztaty będą trwać 2 dni, przy czy stanowią one całość, dlatego też prosimy osoby zgłaszające się o zarezerwowanie sobie w kalendarzu dwóch dni na uczestnictwo w warsztatach.

Miejsce spotkań to: Sala Senatu przy ul. Chodkiewicza 30.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, lunch oraz przerwy kawowe. Uczestnicy otrzymają potwierdzenie wzięcia udziału w warsztatach.
Prosimy zgłaszać się do 25 września.Ilość miejsc jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie BWM - zarejestruj się. Na warsztaty zapraszamy również pracowników innych uczelni z regionu.