UKW na AME w Wioślarstwie

Wioślarki i wioślarze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy startują w Wioślarskich Akademickich Mistrzostwach Europy, które odbywają się w dniach 05-08 września 2013 r. na Malcie w Poznaniu.

Naszą uczelnię reprezentuje 12 studentek (Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Magdalena Janowiak, Magdalena Kopkowska, Monika Kowalska, Magdalena Kubiak, Daria Romiej, Paulina Straszewska, Paulina Ślesińska, Katarzyna Trzeciak, Patrycja Wełnińska i Daria Woźniakowska) i 12 studentów (Michał Chrustowski, Dawid Kalinowski, Miłosław Kędzierski, Michał Klafetka, Krzysztof Kotulski, Dawid Kowalkowski, Michał Kwiatoń, Rafał Nalewalski, Jakub Pietruszewski, Jaosław Porczek, Jakub Truszkowski i Rafał Woźniak). Trenerem i kierownikiem ekipy jest Lech Olszewski.

Panie wystartują w konkurencji ósemek, czwórce bez sterniczki oraz dwójek podwójnych kategorii lekkiej i otwartej. Panowie w ósemce, czwórce bez sternika oraz dwójce i jedynce kategorii lekkiej.

W mistrzostwach startują osady z ponad 60-ciu europejskich uniwersytetów. Wyścigi finałowe zostaną rozegrane w niedzielę 8 września, mamy nadzieję że z udziałem studentek i studentów UKW Bydgoszcz.

Za naszych zawodników trzymamy kciuki!