Współpraca UKW z Mannheim

W dniach 01-03 września 2013 r.  dr hab. Bernard Mendlik i dr Benedykt Odya z Instytutu Edukacji Muzycznej UKW przebywali w Mannheim (Niemcy). W ramach programu Erasmus prowadzili zajęcia w Popakademie Mannheim - uczelni wyższej, kształcącej na studiach I i II stopnia w dyscyplinach - Muzyka rozrywkowa i Marketing muzyczny.

Dyrekcja Instytutu prowadziła także rozmowy z Dyrektorem Artystycznym uczelni prof. Udo Dahmen na temat bliższej współpracy obu jednostek. Przy udziale przedstawicieli władz miasta Mannheim przygotowywana jest również umowa o współpracy pomiędzy Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Mannheim a Instytutem Edukacji Muzycznej UKW. Planowany jest udział przedstawicieli Uczelni w Bydgoskim Festiwalu Nauki 2014.