UKW trzecią wioślarską uczelnią w Europie

Studentki i studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wywalczyli w punktacji generalnej 3 miejsce (na 61 startujących w mistrzostwach wyższych uczelni) podczas rozegranych w dniach 05-08.09.2013 roku na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu VIII Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie.

Indywidualnie ekipa UKW Bydgoszcz zdobyła dwa medale Akademickich Mistrzostw Europy. Monika Ciaciuch i Joanna Ditmmann wywalczyły srebrny medal w dwójce podwójnej. Brązowy medal zdobyły w dwójce podwójnej kategorii lekkiej Monika Kowalska i Katarzyna Trzeciak.

Bardzo niewiele do zdobycia brązowych medali brakowało męskiej dwójce podwójnej kategorii lekkiej UKW Bydgoszcz (Dawid Kalinowski i Krzysztof Kotulski) i ósemce kobiet (Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Magdalena Janowiak, Magdalena Kopkowska, Magdalena Kubiak, Daria Romiej, Daria Woźniakowska, Paulina Straszewska i sterniczka Katarzyna Trzeciak), które to osady zajęły w swoich finałowych wyścigach czwarte miejsca.

Szóste miejsce zajął w kategorii jedynek kategorii lekkiej Jakub Truszkowski a 8 punktowane miejsce - pokonując następną osadę (Norwegian University of Science and Technology in Trondheim) o zaledwie 0,02 s - męska ósemka UKW (Michał Chrustowski, Dawid Kalinowski, Miłosław Kędzierski, Michał Klafetka, Dawid Kowalkowski, Rafał Nalewalski, Jakub Pietruszewski, Jarosław Porczek i sternik Rafał Woźniak).

Trenerem wioślarek i wioślarzy UKW Bydgoszcz jest Lech Olszewski.

Gratulacje i podziękowania należą się także bydgoskim klubom wioślarskim, w których na co dzień trenują nasze studentki i studenci: Regionalnemu Towarzystwu Wioślarskiemu LOTTO Bydgostia, Bydgoskiemu Klubowi Wioślarek i Bydgoskiemu Towarzystwu Wioślarskiemu.

Wsparcia naszym wioślarzom udzieliło Województwo Kujawsko-Pomorskie, dla którego wioslarstwo jest wiodącą dyscypliną sportową w naszym regionie oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Więcej zdjęć w galerii.