Inauguracja sezonu AZS-u UKW w I lidze

Po kilkumiesięcznej przerwie czas na sportowe emocje. Na boiska wracają szczypiorniści, a wśród nich jest zespół KU AZS UKW Bydgoszcz, który po awansie będzie rywalizował w I lidze.

Miniony sezon dla bydgoskich szczypiornistów był bardzo udany i zakończył się awansem do I ligi. To będzie już drugi sezon AZS-u UKW na zapleczu Superligi, bo pierwszy raz nasz zespół awansował w 2010 roku, ale nie zdołał się utrzymać w tej klasie rozgrywek. Skład, jaki udało zbudować się przed obecnym sezonem, daje jednak duże nadzieje na to, że sytuacja sprzed dwóch lat już się nie powtórzy i podopieczni Jarosława Knopika nie będą mieli problemów z utrzymaniem. Do AZS-u UKW dołączyli zawodnicy, którzy mają I-ligowe doświadczenie, a największym wzmocnieniem jest powrót do macierzystej Bydgoszczy dwukrotnego mistrza Polski, Szymona Ligarzewskiego.

- Nie chcę już grać poza domem, a tutaj istnieje szansa, że w przyszłości powstanie silny ośrodek szczypiorniaka. W klubie będę także pomagał Jarkowi Knopikowi i trenował młodszych bramkarzy – powiedział bramkarz AZS-u na czwartkowej konferencji prasowej.

Szczypiorniści AZS-u pierwszy mecz rozegrają w najbliższą sobotę, 14 września o godz. 19 w hali ZS nr 16 przy ul. Koronowskiej. Ich rywalem będzie dobrze znany nam zespół Kar-Do Spójnia Gdynia, do którego przed sezonem przeniosło się czterech zawodników z bydgoskiego zespołu. Ruch ten odbywał się też w drugą stronę i w barwach AZS-u UKW zobaczymy m.in. znanego nad Brdą Łukasza Wiśniewskiego. Z gdyńskim zespołem bydgoszczanie mają stare porachunki, bo w zeszłym roku to właśnie Spójnia pozbawiła AZS awansu do I ligi. - Teraz chcemy im się odgryźć. Były przecież też ruchy kadrowe w obie strony, przed meczem już widać taką grę słowną, zawodnicy już wymieniają się smsami – przyznaje trener Knopik.

Zachęcamy studentów naszego Uniwersytetu i wszystkich bydgoszczan do aktywnego dopingu – sobota, 14 września o godz. 19, hala przy ul. Koronowskiej – serdecznie zapraszamy!

Kadra KU AZS-u UKW Bydgoszcz na sezon 2013/2014

W nawiasie podano poprzedni klub.

Bramkarze:

Szymon Paulus (AZS UKW)
Bartosz Makowski (AZS UKW)
Szymon Ligarzewski (Gaz -System Pogoń Szczecin)

Skrzydłowi:
Łukasz Wiśniewski (Kar-Do Spójnia Gdynia)
Piotr Chojnacki (AZS UKW)
Patryk Kowalczyk (wrócił do treningów)
Kacper Łyszczarz (AZS UKW)
Jakub Zakrzewski (AZS UKW)
Patryk Orędowicz (SPR Wisła Płock)
Antoni Żochowski (SPR Wisła Płock)