Spotkanie motywacyjne z Łukaszem Krasoniem

- Niemożliwe staje się osiągalne – mówi Łukasz Krasoń i z tym przesłaniem podróżuje po całej Polsce. Ci, którzy jeszcze nie poznali Łukasza, będą mieli ku temu okazję spotkania w nowej Bibliotece Głównej UKW.

Łukasz Krasoń urodził się 22 lipca 1988 roku. W szpitalu dostał 10 punktów na 10 w skali Apgar. Rozwijał się prawidłowo do 4. roku życia, kiedy to jego rodzice zaobserwowali, że jego o rok młodszy brat jest znacznie bardziej sprawny. Krótko potem postawiono diagnozę: "Dystrofia mięśniowa". Pomimo rehabilitacji, w wieku 7 lat Łukasz wylądował na wózku. Gdy miał 13 lat ręce zaczęły odmawiać mu posłuszeństwa na dobre i nie mógł trzymać już pędzli by malować, dla ratowania artystycznej duszy postanowił zostać grafikiem komputerowym i realizować dzięki temu swoją pasję tworzenia czegoś z niczego. Mysz komputerowa stała się jego pędzlem, a komputer mięśniami. Życie Łukasza stało się walką ze swoimi słabościami, która nabrała zupełnie innego wymiaru w 2011 roku, kiedy poznał swoją przyszłą małżonkę, Gosię. Niespełna dwa lata później powstała Fundacja Łukasza „Wstań i idź”, a w czerwcu i lipcu br. przez Polskę przejechał konwój „Wstań i jedź”.

Cała historia Gosi i Łukasza jest niezwykła i o wiele dłuższa, a będziecie mogli ją poznać podczas spotkania motywacyjnego, na które zaprasza Uniwersyteckie Centrum Kultury i Mediów. Zapraszamy na nie w czwartek, 26 września o godz. 16 do auli nowej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. Szymanowskiego. Jest ono skierowane do w szczególności do osób niepełnosprawnych, ale też każdej osoby, która chce poznać ciekawych ludzi, a może i nawet zainspirować się działalnością Łukasza, ale przede wszystkim – uwierzyć w to, że niemożliwe staje się osiągalne!

Dzień później, Gosia i Łukasz Krasoń wezmą udział w rowerowym przejeździe Bydgoskiej Masie Krytycznej, która wyruszy o godz. 18 spod hali „Łuczniczka”. Serdecznie zapraszamy!