Wysoka ocena kierunku biotechnologia

Kierunek biotechnologia na UKW otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Polska Komisja Akredytacyjna dokonała w minionym roku akademickim oceny programowej kierunku biotechnologia (studia pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim), prowadzonym na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Komisja szczególnie wysoko oceniła program studiów, zasoby kadrowe, infrastrukturę dydaktyczną oraz system wsparcia studentów w procesie kształcenia (UKW realizuje projekt POKL: Lepsza przyszłość z Biotechnologią). Zwróciła również uwagę na dużą aktywność naukową i wysoki poziom prac badawczych pracowników Wydziału zaangażowanych w prowadzenie kierunku (głównie pracownicy Instytutu Biologii Eksperymentalnej). Następną ocenę kierunku biotechnologia zaplanowano na lata 2018/2019.