Vivat Academia, Vivant Professores!

Prawie 14 tysięcy studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego rozpoczęło nowy rok akademicki 2013/2014. Dziewiąty rok funkcjonowania naszej Uczelni uroczyście zainaugurowano 2 października w sali koncertowej Copernicanum.

W inauguracji wzięli udział przedstawiciele władz miasta i województwa, ośrodków kultury i sportu oraz władze uczelni, pracownicy i przede wszystkim - studenci. Jednym z ważniejszych punktów była immatrykulacja studentów, a także doktorantów, którzy rozpoczynają w tym roku kolejny stopień swojej edukacji. Tradycją naszej Uczelni stało się także wręczanie wyróżnień dla zasłużonych pracowników UKW, najlepszych pracowników i absolwentów oraz statuetki Professor Maxime. Jest to nagroda Klubu Przyjaciół UKW, która w tym trafiła do prof. dr hab. Józefa Kubika. - Prof. Kubiik jest nie tylko autorytetem naukowym, ale również moralnym i nauczycielem studentów w pełnym tego słowa znaczeniu - podkreślają członkowie kapituły. Wykład inauguracyjny „Proces boloński, zmiany w szkolnictwie uniwersyteckim a kondycja współczesnej humanistyki” wygłosił prof. Tadeusz J. Żuchowski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Na przybyłych gościach ogromne wrażenie zrobiła artystyczna część inauguracji. Złożył się na nią koncert Chóru Akademickiego UKW pod batutą prof. Bernarda Mendlika, który wystąpił razem z prof. Piotrem Suttem i Gdańską Grupą Perkusyjną Jeunesss Musicales. Za przygotowanie Chóru był odpowiedzialny dr Benedykt Odya, a na fortepianie zagrali dr Witold Kawalec oraz mgr Michał Kuzimski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz za przekazane życzenia, a także zapraszamy już na kolejne uroczystości i imprezy organizowane przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości inauguracji.

Wyróżnienia wręczone na inaugurację roku akademickiego

Srebrny Krzyż Zasługi:
dr Beata Anna Kamińska
ks. prof. Zdzisław Andrzej Kropidłowski

Brązowym Krzyż Zasługi:
dr hab. Dariusz Karol Dąbrowski, prof. nadzw.
dr Tomasz Kawski
dr Magdalena Twarużek

Złoty Medal za Długoletnią Służbę:
Halina Andrzejak
Bogumiła Błaszkiewicz
Barbara Maklakiewicz
Jarosław Nowak
Roman Spandowski
Grzegorz Jan Szurka
Bogumiła Wegner
Anna Żugaj

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę:
Beata Duda-Myszak
Urszula Engelgardt
Magdalena Kruszka
Marzena Silwanowicz
Renata Sztuba

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę:
Aniela Bekier-Jasińska
Anna Gilewska
Małgorzata Krawczyk
Joanna Koperska
Dorota Rybicka
Joanna Katarzyna Węglarz

Pracownicy wyróżnieni Medalem Komisji Edukacji Narodowej:
dr Ilona Błaszczyk
dr Mirosława Cieślicka
prof. Ewa Filipiak
prof. Janusz Golinowski
dr Joanna Lessing-Pernak
dr Karolina Mroczyńska
dr Paweł Schreiber
prof. Bogusław Stankowiak
prof. Ewa Zwolińska

Najlepszy student - Mateusz Czechowski (socjologia)

Najlepszy absolwent – Katarzyna Wal (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej)

Wyróżnienia w konkursie na najlepszego absolwenta:
mgr Agnieszka Brewka (administracja)
mgr Agnieszka Perzyńska (wychowanie fizyczne)
mgr Michalina Sołtys (kierunku psychologia)

Wyróżnienia dla wyróżniających się studentów sportowców:
Uczestnicy VIII Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie (05-08.09.2013 roku, Jezioro Maltańskie w Poznaniu):
Joanna Dittman II m w dwójce podwójnej, IV m w ósemce
Monika Cieciuch II m w dwójce podwójnej, IV m w ósemce
Monika Kowalska III m w dwójce podwójnej, IV m w ósemce
Katarzyna Trzeciak III m w dwójce podwójnej, IV m w ósemce
Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych (06.04.2013 r., Łódź)
Krzysztof Gosiewski - Akademicki Mistrz Polski na dystansie 4,5 km
Akademickie Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów (24-26.05.2013 Częstochowa)
Paweł Łuczak - I m i złoty medal dla w kategorii 56 kg
Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym (31.05-2.06.2013 r., Kraków)
Bartosz Jasiecki – I miejsce, złoty medal
I liga piłki ręcznej - KU AZS UKW Bydgoszcz za awans do I ligi - wyróżnienia odebrali Mateusz Matlach oraz trener Jarosław Knopiki.