Noc Odkrywców z Projektorem UKW

Już po raz drugi studenci Uniwersytetu Kazimierza, działający w PROJEKTORZE – Wolontariacie Studenckim wraz z nauczycielami z Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie zoorganizowali dla dzieci i młodzieży Noc Odkrywców

W nocy z 4 na 5 października, uczestnicy projektu dowiedzeli się, m.in., czy istnieje zbrodnia doskonała, dlaczego nasz umysł wpada w pułapki iluzji, czy to prawda, że serce do przeszczepu może być poza organizmem pięć godzin, a także dlaczego gołębie ruszają głowami. Głównym celem nocnego projektu było ukazanie różnorodności i piękna nauk ścisłych oraz dyscyplin im pochodnych, a także zaciekawienie procesami, które wydają się być niezwykle skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym. Studenci i nauczyciele w ten sposób. w młodzieży pasję i fascynację światem, zjawiskami przyrody oraz nauką.