Napisz etiudę i rozwiń swój warsztat filmowy

Wyślij do 12 października pomysł na filmową dokumentalną opowieść o Bydgoszczy i rozwiń swój pomysł podczas warsztatów filmowych. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego do udziału w projekcie Świat od Świtu do Zmierzchu. 10 najlepszych pomysłów na etiudy zostanie rozwiniętych podczas warsztatów.
Zainteresowani mogą wysyłać treatment (ok. 1 strony) z pomysłem na filmową dokumentalną opowieść o Bydgoszczy na adres: art-house@o2.pl do 12 października.

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy bierze udział w unikatowym projekcie filmowym Świat od świtu do zmierzchu. Zainauguruje go cykl pokazów prezentujących polską szkołę dokumentu, które otworzą nabór dla wszystkich bydgoszczan zainteresowanych udziałem w niezwykłych warsztatach filmu dokumentalnego, w ramach których powstanie pierwszy w tym stuleciu filmowy, wielowątkowy portret naszego miasta (szczegóły w załączniku).

W ramach projektu wybitni polscy dokumentaliści prowadzą warsztaty filmowe w różnych miastach na świecie.Efektem warsztatów będą dokumentalne portrety miast prezentowane później w cyklu specjalnych pokazów w kinach i emitowane w różnych stacjach telewizyjnych na całym świecie.