Wioślarskie sukcesy UKW w 2013 roku

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy była ostatnią imprezą w tym roku, w której wystartowali reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Czas więc na podsumowanie kończącego się sezonu.

W sobotę 28 września 2013 r. odbyły się ostatnie tegoroczne akademickie zawody wioślarskie, w którym wystartowali  wioślarze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - XXII Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. Główny bieg akademicki rozegrany został pomiędzy ósemkami studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Wyższej Szkoły Gospodarki. Tym razem, po bardzo zaciętej walce, lepsi okazali się rywale. Osada UKW wystartowała w następującym składzie: Michał Chrustowski, Dawid Kowalkowski, Jarosław Porczek, Michał Kwiatoń, Miłosław Kędzierski, Dawid Kalinowski, Michał Klafetka, Krzysztof Kotulski i sterniczka Katarzyna Trzeciak.

Sezon 2013 był bardzo udany dla wioślarek i wioślarzy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. UKW zdobył drużynowe tytuły Akademickich Mistrzów Polski podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Także w Akademickich Mistrzostwach Polski w Wioślarstwie studencka reprezentacja wioślarek i wioślarzy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zwyciężyła w klasyfikacji generalnej zdobywając indywidualnie 6 medali (4 złote i 2 srebrne).

W rozegranych na początku września b.r. Akademickich Mistrzostwach Europy Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został trzecią wioślarską uczelnią Europy a indywidualnie wywalczyliśmy 2 medale (srebrny i brązowy).

Ponadto Monika Ciaciuch, wiosłując w reprezentacyjnej czwórce podwójnej kobiet, zdobyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata a Miłosław Kędzierski i Michał Chrustowski zajęli piąte miejsce w wyścigu ósemek mężczyzn podczas Uniwersjady w Kazaniu.

Opiekę trenerską nad wioślarkami i wioślarzami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego sprawuje trener Lech Olszewski.

Zobacz zdjęcia z Wielkiej Wioślarskiej i Akademickich Mistrzostw Europy.