Wernisaż malarstwa prof. Renaty Uzarskiej-Bielawskiej

Po otwarciu Biblioteki Głównej UKW, przyszedł czas na inaugurację działalności galerii wystawienniczej. 9 października zapraszamy na wernisaż malarstwa prof. Renaty Uzarskiej-Bielawskiej.

Nowa Biblioteka UKW przy ul. Szymanowskiego ma być nie tylko skarbnicą wiedzy, ale stać się także nowym punktem kulturalnym na mapie naszego miasta. Wewnątrz nowego obiektu, na I piętrze, znajduje się przestrzenna galeria wystawiennicza, która zainauguruje swoją działalność 9 października - o godz. 18 zapraszamy na wernisaż malarstwa prof. Renaty Uzarskiej-Bielawskiej. Słowo wstępu wygłosi prof. Piotr Siemaszko. Wystawę będzie można oglądać do końca listopada.

W swoich kompozycjach autorka konsekwentnie kontynuuje podejmowane przez wiele lat idee egzystencjalne. Jej twórczość jest głęboko refleksyjna, a zarazem bardzo sugestywna w złożoności swojego przekazu. Jest to malarstwo znaków i symboli, przestrzeni i ruchu oraz silnych kontrastów kolorystyki i światła, wyraźnie wzmagających niezwykłe efekty ekspresyjne.