Wygraj bilety do Filharmonii Pomorskiej

Filharmonia Pomorska zaprasza 23 października na koncert Cudowne Dziecko Romantyzmu w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis. Mamy trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Październik dla wielu studentów jest pierwszym miesiącem życia w Bydgoszczy. W celu ułatwienia im poznania naszego miasta, organizujemy konkurs, w którym można zdobyć trzy podwójne zaproszenia na koncert Cudowne Dziecko Romantyzmu w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis, który odbędzie się 23 października o godz. 19  w Filharmonii Pomorskiej. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na następujące pytanie, a odpowiedź krótko uzasadnić: jakie jest Twoje ulubione miejsce w Bydgoszczy? Odpowiedzi należy przesyłać do 14 października, do godz. 14 na adres sebastian.nowak@ukw.edu.pl, wpisując w temacie wiadomości "Konkurs - Filharmonia". Takie rekomendacje na pewno będą przydatne dla nowych studentów UKW i najlepsze z nich opublikujemy. Będziemy kontaktować się tylko ze zwycięzcami konkursu.

Środa, 23 października 2013, godz. 19
Filharmonia Pomorska
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Jan Stanienda, dyrygent, skrzypce
Mendelssohn - Koncert skrzypcowy d-moll;Sinfonia nr 10; Sinfonia nr 11

Jakob Ludwig Felix Mendelssohn Bartholdy  (1809-1847) – niemiecki kompozytor, dyrygent, pianista  okresu romantyzmu - uważany za najwybitniejsze cudowne dziecko po Mozarcie,  postrzegany jako „romantyczny klasyk”  większości kojarzy się głównie z  nadzwyczaj popularnym Marszem weselnym. Żył zaledwie 38 lat, jednakże dzięki swemu nieprzeciętnemu talentowi, gruntownemu wykształceniu jego krótkie życie obfitowało w sukcesy i wielkie osiągnięcia twórcze. Jan Stanieda,  legendarny polski koncertmistrz, wybitny kameralista, błyskotliwy wirtuoz wiolinista i dyrygent wraz z kameralistami poprowadzi nas w świat muzyki kameralnej niemieckiego kompozytora.