Nauki ścisłe i przyrodnicze królowały w Bibliotece

Blisko 500 uczniów szkół regionu kujawsko-pomorskiego odwiedziło Bibliotekę Główną Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

UKW wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zorganizował we wtorek (22.10.2013) targi promocji kierunków ścisłych i przyrodniczych.

Targi odbyły się w nowej Bibliotece UKW przy ulicy Szymanowskiego 3.
W targach wzięli udział uczniowie szkół średnich z nauczycielami. Spotkanie miało charakter warsztatowy i  badawczy. Przyszli studenci mogli sami sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności prowadząc eksperymenty i dyskutując na temat prezentowanych okazów przyrodniczych oraz geograficznych.
Przygotowaliśmy także specjalną część wykładową, w której prezentowaliśmy ofertę edukacyjną największych uczelni wyższych regionu.
części wykładowej zaprezentowano:
      • Życie seksualne płazów, czyli z fantazją, ale czule;
      • Życie w mikroświecie;
      • Tajemnice zaklęte w drzewach;
      • Grzyby – ukryte królestwo;
      • Co brzmi w trzcinie, czyli sposób gniazdowania dzikiej pszczoły murarki.
    • prezentacje studentów i wykładowców Wydziału Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
      • Nie wychodź za informatyka, zostań nim.
    • oraz pokazy fizyczne, kryminalistyczne, informatyczne, mechatroniczne i wiele innych.
Dla najbardziej aktywnych klas przygotowaliśmy także nagrody. Otrzymali je między innymi: VI Liceum Ogólnokształcące, IX Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi oraz Zespół Szkół Samochodowych. Prezentami były między innymi mikroskopy.
W sumie w obu częściach: warsztatowej i wykładowej udział wzięło 500 uczniów.