Koncert Chóru UKW w Filharmonii

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie do Filharmonii Pomorskiej, podczas koncertu będzie można usłyszeć Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zapraszamy 25 października 2013 r. o godz. 19.00.

Wystąpią:

• Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
  • Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Chór Singakademie Frankfurt/Oder
  • Rudolf Tiersch, dyrygent
  • Ingrida Gapova, sopran(Słowacja)
  • Ewelina Żak, alt
  • Szymon Rona, tenor
  • Albert Memeti, tenor
  • Sławomir Kowalewski, baryton
  • Sylwester Matczak, Bernard Mendlik, przygotowanie Chóru
  • Benedykt Odya, współpraca

Podczas koncertu usłyszymy:

• Schubert - Deutsche Messe,
  • Schubert - Msza Es-dur

Kolejne wielkie, wspólne przedsięwzięcie na przestrzeni ostatnich 17 lat bydgoskich filharmoników i zaprzyjaźnionego chóru z Frankfurtu nad Odrą, którego program w całości wypełnią dzieła Franza Schuberta (1797-1828). W historii muzyki austriacki kompozytor zapisał się jako do twórca-nowator – on bowiem stworzył absolutnie doskonałą pieśń romantyczną . Schubert wiódł życie bardzo skromne, gros jego kompozycji powstałych zarówno za jego życia , jak i wiele lat po śmierci, pozostało w zapomnieniu. Dopiero ogromna fascynacja Schubertowską twórczością Schumanna i Liszta odkryła je światu, który tak naprawdę pełny dorobek kompozytora poznał dopiero 60 lat po jego śmierci.

Więcej informacji na stronie: filharmonia.bydgoszcz.pl