Ogłoszono konkurs na praktyki i staże

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Dział Rozwoju Kady Naukowej, jako Instytucja Pośrednicząca dla Priorytetu IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, informuje, że w dniu 28 października 2013 r. został ogłoszony konkurs otwarty nr 2/POKL/4.1.1/2013 na projekty dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 4.1 ,,Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy”, Poddziałania 4.1.1 „Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni”, mający na celu wsparcie współpracy uczelni z pracodawcami w zakresie wzmocnienia praktycznych elementów kształcenia (staże i praktyki studenckie) oraz zwiększania zaangażowania pracodawców w realizację programów kształcenia, poszerzone ewentualnie o lepsze przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy m. in. poprzez wsparcie akademickich biur karier działających przy uczelni.
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wynosi 50 000 000 PLN, z zaznaczeniem, iż ostateczna kwota konkursu zależy od dostępności alokacji.

W ramach konkursu przewidzianym typem projektów będą programy rozwoju uczelni jedynie w zakresie praktyk i staży zawodowych (trwających 3-miesiące).

Obowiązujące kryteria dostępu:

• minimalny okres realizacji projektu wynosi 12 miesięcy, jednak nie dłużej niż do końca czerwca 2015,
  • zakres przedmiotowy stażu i praktyki związany jest bezpośrednio z efektami kształcenia na prowadzonym kierunku w ramach studiów stacjonarnych,
  • w ramach projektu na staż i praktykę skierowanych zostanie co najmniej 30% studentów kształcących się na danym roku w ramach wnioskowanego kierunku studiów stacjonarnych,
  • projekt nie może przewidywać udziału studentów uczestniczących wcześniej w programach staży lub praktyk w ramach Priorytetu IV PO KL.

W związku z powyższym prosimy pracowników wszystkich wydziałów UKW o przeanalizowanie możliwości aplikowania o środki w planowanych konkursach .

Szczegóły odnośnie konkursu zawarte będą w Regulaminie konkursu ogłoszonym niebawem. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie www.ncbir.pl

Wszelkich informacji udziela Biuro Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem UKW, kontakt: e-mail: fundusze@ukw.edu.pl, tel. 52 321 61 91 w. 41.