Muzyka u źródeł - konkurs

Już wkrótce, w zaduszkowy wieczór, rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” -  imprezy, która z każdym rokiem zyskuje kolejnych sympatyków. Program zapowiada się niezwykle różnorodnie – tym razem będzie klasycznie, jazzowo i filmowo.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dzięki współpracy z organizatorem Festiwalu Fundacją Muzyka u źródeł przygotował konkurs dla studentów i pracowników UKW. Do wygrania podwójne zaproszenia na koncerty: 3. listopada, godz. 18.00 "KAMERALNIE U ŹRÓDEŁ" i 5. listopada, godz. 18.00 „OD BACHA DO GERSHWINA”.

Wystarczy przesłać zgłoszenie (imię nazwisko, e-mail, telefon, kierunek studiów) na e-maila: promocja@ukw.edu.pl i poprawnie odpowiedzieć na pytanie: Kto jest gospodarzem koncertów podczas Festiwalu? Na zgłoszenia z dopiskiem: Muzyka u źródeł czekamy do 29.10., odbiór zaproszeń 30 i 31 października.

Organizatorzy po raz kolejny będą chcieli zainteresować  melomanów muzyką kameralną, pokazać jej różnorodność stylistyczną i repertuarową. Będzie ukłon dla muzyki Astora Piazzolli - mistrza tanga, nastroju, emocji i namiętności. Pojawią się również rytmy z pogranicza klasyki i jazzu. Trio Filipa Wojciechowskiego zaprezentuje fantastyczny program „Od Bacha do Gershwina”. Nie zabraknie wielkich arcydzieł kameralistyki - Kwartet smyczkowy pn. „Śmierć i dziewczyna” F. Schuberta zaprezentuje znakomity zespół Filharmonii Narodowej w Wilnie – Ciurlionis Quartet. Festiwal zamknie projekcja filmu z kina niemego pt. „Puszka Pandory”, której towarzyszyć będzie muzyka w wykonaniu zespołu Barock Quartet.

Wieczory z muzyką kameralną w klimatycznych wnętrzach hali wodociągowej co roku przyciągają coraz szersze grono sympatyków. Dla bydgoskiej publiczności jest to wyjątkowa okazja do spotkania ze znakomitymi muzykami występującymi w najznamienitszych salach koncertowych.

Publiczność oraz występujący artyści chwalą wyjątkowość festiwalu – jego niepowtarzalny urok, klimat, a także wysoki poziom proponowanych produkcji.

Muzyka, którą prezentujemy w trakcie festiwalu jest zdecydownie niszowa, dlatego staramy się pokazać jej różne oblicza. Obok wielkich dzieł kameralistyki w programie często znajdują się utwory z pogranicza jazzu, rozrywki czy też muzyki filmowej. Otrzymujemy wiele wyrazów sympatii. Wiemy, że festiwal ma swoich stałych bywalców i myślę, że już na stałe wpisał się w jesienny kalendarz bydgoskich wydarzeń artystycznych”- mówi organizatorka festiwalu Magdalena Świątkowska-Szczęch.

Bilety na wszystkie koncerty w cenie 20 zł dostępne są od 17 września w sklepach Empik oraz na portalu biletowym Ticketpro.

www.muzykauzrodel.art.pl

Miejsce koncertów: