Konferencja: W warsztacie, w manufakturze...

Zakład Dydaktyki Historii i Edukacji Europejskiej, Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Katedra Konfliktów Międzynarodowych Wydziału Polityki i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego są organizatorami konferencji naukowo-dydaktycznej "W warsztacie, w manufakturze, w sklepie i w fabryce", która odbędzie się 28 listopada 2013 r. w godz. 10.00 - 14.30 w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. K. Szymanowskiego 3.

W programie:

• referaty pracowników naukowych z UKW i UMK na temat wybranych aspektów życia gospodarczego na Pomorzu i Kujawach;
  • warsztaty przygotowane specjalnie dla nauczycieli nowego przedmiotu „Historia i społeczeństwo. Dziedzictwo epok”:
    • dr Teresa Maresz zaprezentuje autorski program realizacji wątku tematycznego „Gospodarka”;
    • dr Aldona Chlewicka przedstawi zasoby archiwum historii mówionej bydgoskiej Książnicy Uniwersyteckiej.

Przewidziane jest zwiedzanie Biblioteki Głównej UKW. Nauczyciele, uczestniczący w konferencji otrzymają pakiet edukacyjny złożony z czterech publikacji, dotyczących regionu kujawsko-pomorskiego oraz certyfikat uczestnictwa. Na zgłoszenia czekamy do 31 października 2013 r. pod adresem ewapuls@ukw.edu.pl. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko nauczyciela/nauczycieli, nazwę i adres szkoły oraz e-mail do korespondencji.