O 6-latkach w szkole na UKW

24 października 2013 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy została zorganizowana konferencja: 6-latki w szkole: wyzwania dla nauczycieli i rodziców.

Temat konferencji wzbudził ogromne zainteresowanie nauczycieli, ekspertów i rodziców, których problem najbardziej dotyczy. Konferencja na UKW zbiegła się z toczoną w Sejmie debatą nad referendum o obowiązku szkolnym dla 6-latków.

Uczestników w temat konferencji wprowadziła prof. dr hab. Ewa Filipiak, następnie referaty wygłosili:

• Małe dziecko systemie edukacji – prof. dr hab. Anna Brzezińska;
  • Co wiemy o 6 i 7-latkach na starcie szkolnym? – dr Radosław Kaczan, dr Piotr Rycielski;
  • Rodzice 6-latków: uwarunkowania decyzji posłania 6-latka do pierwszej klasy – prof. dr hab. Elżbieta Hornowska, dr Magdalena Czub, dr Joanna Matejczuk.

Całą konferencję podsumowała prof. dr hab. Anna Brzezińska, poruszyła kwestię: co może zrobić szkoła, a co powinni zrobić wcześniej rodzice?

Organizatorami konferencji byli: Zakład Dydaktyki Instytutu Pedagogiki Wydział Pedagogiki i Psychologii UKW w Bydgoszczy, Zespół Wczesnej Edukacji, Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Więcej zdjęć z konferencji w galerii.