Obszary Interakcji w ISOB

Szkoła IB International School of Bydgoszcz (ISOB) organizuje warsztaty Obszary Interakcji dla młodzieży w wieku 11 – 16 lat. Odbędą się one w piątek, 8 listopada w godz. 8.00-8.45 przy ul. Gałczyńskiego 23 (osiedle Błonie), w sali nr 20 (I piętro). Gościem spotkania będzie senator RP, Andrzej Kobiak.

Spotkanie to jest organizowane w ramach warsztatów Obszary Interakcji, przeznaczonych dla młodzieży w wieku od 11 do 16 lat. Stanowią one rozwinięcie myśli filozoficznej realizowanego w szkole programu International Baccalaureate, aby dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą w środowisku międzynarodowym poprzez zapraszanie gości z Polski, jak i zza granicy, rodziców naszej społeczności szkolnej oraz pozostałych chętnych do współpracy z naszą placówką.

Temat tego spotkania jest rozbudowany, ponieważ będzie dotyczył szeroko pojętej formy demokracji w szkole, jak i funkcjonowania tego systemu w państwie. Studenci będą pracowali metodą wywiadu z naszym gościem. Co więcej, w poniedziałek 11.11 br. przypada Dzień Niepodległości państwa polskiego jak i kanadyjski tzw. Remebrance Day. Jest to niewątpliwie okazja do skupienia się nad międzynarodowym znaczeniem tych wyjątkowych dni w życiu społeczności szkolnej.