Pozytywna ocena informatyki

Znakomite wiadomości dla studentów informatyki UKW oraz tegorocznych maturzystów zainteresowanych kierunkami ścisłymi. Państwowa Komisja Akredytacyjna wystawiła pozytywną i bardzo wysoką ocenę informatyce inżynierskiej UKW. Informatyka prowadzona jest na Wydziale Matematyki, Fizyki i Techniki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wszystkie oceniane kryteria zostały całkowicie spełnione.

Raporty i publikacje na temat rynku pracy jednoznacznie wskazują na potrzebę zwiększenia liczby studentów i absolwentów na kierunkach kluczowych dla rozwoju gospodarki. Jednym z tych kierunków jest informatyka, na której Uniwersytet Kazimierza Wielkiego kształci inżynierów informatyków.

Studenci informatyki UKW dzięki bardzo dobrej ocenie Państwowej Komisji Akredytacyjnej mają pewność, że uzyskują solidne wykształcenie inżynierskie. Dodatkowo, w każdym roku Uniwersytet zwiększa liczbę specjalności na kierunku oraz poszerza ofertę szkoleń i staży specjalnie dedykowanych studentom informatyki. UKW podjęło jeszcze jedną misję, chce zwiększyć na kierunku informatyka liczbę kobiet, zachęcając do tego od kilku lat maturzystki hasłem: „Nie wychodź za informatyka, zostań nim!”.

Kryteria oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej:

1. Koncepcja rozwoju kierunku
  2. Cele i efekty kształcenia oraz system ich weryfikacji
  3. Program studiów
  4. Zasoby kadrowe
  5. Infrastruktura dydaktyczna
  6. System wsparcia studentów w procesie uczenia się
  7. Wewnętrzny system zapewnienia jakości
    Stopień spełnienia wszystkich wyżej wymienionych kryteriów - w pełni.