Prawo autorskie - szkolenie

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Sławomir Kaczmarek oraz Zespół Biura Upowszechnia Nauki UKW zapraszają na szkolenie pt. Prawo własności intelektualnej wokół nas. 22 listopada 2013 roku, Sala Senatu UKW, w godzinach od 10.00 do 14.00.

Szkolenie dedykowane jest studentom i doktorantom, którzy zainteresowani są poszerzeniem wiedzy z zagadnień prawa autorskiego.Zasadnicza część szkolenia dedykowana jest prawu autorskiemu. Studenci i doktoranci dowiedzą się, kiedy można podejrzewać plagiat, jakie są jego wyznaczniki i czym różni się on od autoplagiatu. Poruszona zostanie także tematyka gostwritingu. Przedstawione zostaną zalecenia, w jaki sposób uchronić się przed odpowiedzialnością karną z tytułu naruszenie praw autorskich.

Podczas wykładu omówione zostanie - z punktu widzenia prawa - kserowanie książek, „ściąganie” artykułów naukowych, książek i innych utworów z Internetu, używanie fragmentów innych dzieł, wykonywanie zdjęć pojedynczych osób, opublikowanie własnej pracy dyplomowej w całości lub w części.

Uczestnicy znajdą także odpowiedź na pytanie, czy można chronić wynalazki, kształt okularów, wygląd lodówki, oznaczenia geograficzne lub kombinacje liter i liczb. Podczas szkolenia uczestnicy przekonają się, że własność intelektualna otacza ich w codziennym życiu.
Szkolenie poprowadzi mgr Anna Wilińska-Zelek: doktorantka w Zakładzie Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

Autorka publikacji naukowych i prelegentka konferencji o charakterze międzynarodowym, ogólnopolskim i lokalnym. Laureatka konkursów, w tym IP Challenge Moot Court 2012 (organizowanym przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Urzędem Patentowym RP). Naukowo zajmuje się prawem własności intelektualnej.

ZAPISY:
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zgłoszenie e-mailowe na adres: bun@ukw.edu.pl
Liczba miejsc ograniczona.