W piątek zapraszamy na obrączkowanie ptaków

29.listopada w piątek w Ogrodzie Botanicznym UKW przy ul.Niemcewicza już od świtu dużo będzie się działo. Rozpoczyna się bowiem pierwszy odłów ptaków w ramach corocznej ogólnopolskiej Akcji Karmnik - obrączkowanie ptaków przy karmnikach. Licencjonowany obrączkarz Dawid Kilon z grupą zapaleńców przeprowadzać będą badania, ale również nie obędzie się bez edukacji. W ramach projektu "Ptaki wokół nas - Przyroda częścią nas" finansowanego z WFOŚiGW w Toruniu w godzinach od 8 - 13 odbędą się pełne atrakcji "ptasie warsztaty" dla trzech grup szkolnych.

Ptaki są już dokarmiane i liczymy na udane łowy, wszak Bydgoszcz to prawdziwe "bogatkowo".

Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego wszystkich zainteresowanych. Prosimy jednak o zachowanie ciszy, nie zbliżanie się do sieci, nie uwalnianie samodzielnie ptaków. Punkt obrączkarski umiejscowiony będzie w Galerii Arboretum (przy tunelu), a wejście do ogrodu przez uczelnię.