Konferencja dla nauczycieli: W warsztacie...

28 listopada 2013 r. ma Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbyła się III Ogólnopolska konferencja naukowa i dydaktyczna  z serii „Dzieje Regionu Kujawsko-Pomorskiego” pod tytułem "W warsztacie, w manufakturze, w sklepie i w fabryce".

Spotkanie skierowane było do nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, by wspierać realizację zajęć z historii i społeczeństwa oraz zachęcić pedagogów do podejmowania tematyki związanej z dziejami regionu i małych ojczyzn. W programie znalazły się tematy związane z dziejami gospodarki na terenie Kujaw i Pomorza.

Organizatorzy konferencji naukowo-dydaktycznej: Zakład Dydaktyki Historii i Edukacji Europejskiej, Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Katedra Konfliktów Międzynarodowych Wydziału Polityki i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej zdjęć z konferencji w galerii.