Konferencja o kulturze fizycznej w krajach Grupy Wyszechradzkiej

29 listopada 2013 r. odbyła się I Międzynarodowa Konferencja  “Morpho-biomechanical and psycho-physical aspects of youth lifestyle in V4 countries”. Organizacja konferencji była możliwa dzięki uzyskaniu przez UKW Małego Grantu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, pt.: “Health, fitness and education in Visegrad Countries and in neighboring countries”.

W śród najważniejszych tematów konferencji pojawiły się zagadnienia z zakresu m.in.: zdrowia i rozwoju fizycznego w Europie Centralnej, trendów rozwoju w kulturze fizycznej, biomedycznych podstaw aktywności fizycznej, znaczenia zachowań prozdrowotnych, aktywności fizycznej w badaniach naukowych; psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych aspektów zdrowia i aktywności fizycznej.

Organizatorami konferencji byli: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wydział Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki, Instytut Kultury Fizycznej, przy współudziale: Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Uniwersytetu w Debreczynie, Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy w Kijowie.

Więcej zdjęć w galerii.