Dzień niepełnosprawnych z Łukaszem Krasoniem

Łukasz Krasoń, chociaż ze względu na swoją niepełnosprawność nie ma łatwego życia, to znajduje w sobie siłę do motywowania innych osób i przełamywania barier. W czwartek, 5 grudnia w auli Biblioteki Głównej spotka się ze studentami UKW.

3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Niepełnosprawnych, a dwa dni później zapraszamy z Uniwersyteckim Centrum Kultury i Mediów na spotkanie z Łukaszem Krasoniem. O 25-latku, który od 7. roku życia choruje na dystrofię mięśniową, cała Polska usłyszała latem tego roku, kiedy wraz ze swoimi znajomymi przejechał przez nasz kraj z konwojem „Wstań i jedź”. Napędzony sukcesem tej akcji Łukasz nie osiadł w jednym miejscu i praktycznie cały czas podróżuje, spotyka się z ludźmi i opowiadając o swoim życiu, nakładania innych do działań. – Niemożliwe staje się osiągalne – mówi,  ale przede wszystkim – udowadnia to swoim życiem.

O tym, jak Łukasz poznał swoją małżonkę Małgorzatę i jak ich życie zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch lat, będziecie mogli posłuchać już w najbliższy czwartek. Na to spotkanie zapraszamy o godz. 11 do Biblioteki Głównej UKW. Zachęcamy do udziału w szczególności naszych studentów, ale też każdego, który chce poznać Łukasza i być może zainspirować się jego działaniami.